fbpx
Bunu Paylaş
//ANAOKULU WEB SİTE TASARIMI

ANAOKULU WEB SİTE TASARIMI

                                                ANAOKULU WEB SİTE TASARIMI

 

Mavi yeşil ajans olarak anaokulu web site tasarımı kapsamında Lale bahçesi anaokullarına web sitesi yapmak için bir araya geldik.

Öncelikle aktif on beş şubesi bulunan anaokulunun tüm yöneticileri ile bir araya gelerek, isteklerini ve neler yapabileceğimizi kararlaştırdık. Bu doğrultuda bundan sonra on beş okul ve planlanan on okulla beraber yirmi beş okul için ortak hareket kararı aldık. Böylece logo tasarımında yeni düzenlemeler yaparak işe koyulduk. Daha sonra kurum tabelası, sosyal medya hesaplarının düzenlenmesi, eğitim odalarının görsel tasarımlarını planladık.  Afiş, broşür, kartvizit gibi bütün kurumsal tasarımlar tamamlandıktan sonra en zor ama en keyifli kısma geldik.

İYİ BİR WEB SİTE TASARIMI NASIL OLMALI

Sıra anaokulu web site tasarımı için kapsamlı bir çalışmaya geldi. Ekibimizle beraber yapılan tüm kurumsal tasarımlarla beraber web site tasarımı için de ortak hareket etme kararı aldık. Öncelikle lale bahçesi anaokulları için kurumsal bir site tasarlayarak işe başladık. Bu site bütün okulların ortak olarak tanıtıldığı, kurumsal kimliğe uygun bir ara yüz ile tasarlandı. Lale bahçesi anaokullarının tanımı, hakkındaki bilgiler, okul faaliyetleri, iletişim bilgileri gibi bütün kavramların anlatıldığı bir site. İçeride ise bütün okulların kısa tanıtımının yapıldığı, detaylandırıldığı birer sayfadan oluşan bir tasarım hazırladık. Böylece lale bahçesi anaokulları ana sitesi tamamlanmış oldu.

 

HER OKULA BİR SİTE

Daha sonda alfabetik sıraya göre her okula bir web sitesi tasarımı hazırlayarak okulları özel kıldık. Bu siteler ana site ile entegreli ve sub domain mantığında çalışan bir site olarak tasarlandı. Böylece hem okullara ayrı ayrı siteler yapılırken, hem de okulların yıllık olarak domain ve hosting ücreti ödemesinden kurtulmuş oldu. Her okulun kedi sitesinde yapmış olduğu faaliyetler, eğitim değerleri, okulun resimleri, yemek menüsü, iletişim bilgiler yer almaktadır.

Okulların eğitimlerinin anlatıldığı, blog yazıları ile desteklenen günlük faaliyetlerin yapıldığı bir sayfa oluşturuldu. Böylece veliler ve öğrenciler okul faaliyetlerini yakından görme ve takip etme fırsatı yakaladı.  Ayrıca bu sub domain sitelerin ara yüzleri birbirleri ile yanı olarak tasarlanmıştır.  Burada amaç okulların kurumsal bir yapı içerisinde olduğu ve aynı kurumun okulu olduğu belli olasıdır.

 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sizde anaokulu web site tasarımı için bizimle hemen iletişime geçerek web sitesi sahibi olabilirsiniz. İster bir şubeniz olsun, ister çok şube hiç farketmez. Mavi yeşil ajans olarak size özel anaokulu web site tasarımı ve kurumsal kimlik tasarımlarında yanınızdayız.

  • 0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Mavi Yeşil Ajans 2018 / Tüm hakları saklıdır.

Lütfen Bize Ulaşın
Kapat