fbpx
Bunu Paylaş
//İlk Defa Katalog Yaptıracaklar İçin Püf Noktalar

İlk Defa Katalog Yaptıracaklar İçin Püf Noktalar

10 Mart 2019Kategori : Blog

Herkes için çok bilinmeyenli denklemdir katalog. Bu açıdan size özel yazılan yazıyı okumadan katalog tasarımı ve baskısı yaptırmayın.

İlk defa katalog yaptıracaklar için püf noktalar ya da daha önce kötü bir deneyim geçirenler için hazırladığımız çok özel bir yazı sizleri bekliyor. Hem çok iyi bir katalog yaptırmak hem de yüksek ücret ödemek istemiyorsanız yazımız tam size göre.

Katalog tasarımı ve baskısı bir firmanın en sancılı dönemlerinden biridir. Çünkü en önemli iş katalog tasarımına ve baskısına kurumsal kimliğinize uygun bir ajans bulmaktır. Peki bu ajansı nasıl bulabilirsiniz yada doğru ajans olduğunu nasıl anlarsınız. Şimdi size yıllardır katalog tasarımı ve baskısında İzmir’in en iyi ajanslarından biri mavi yeşil ajans olarak çok özel bilgiler sunuyoruz.

DAHA ÖNCE KATALOG YAPTINIZ MI

İnternet üzerinden yapmış olduğunuz araştırmada yada reklamlarla ulaştığınız ajanslara öncelikle firmanızın adını söyleyin ve karşınızdaki kişiye kendiniz tanıtın. İlk defa katalog yaptıracaklar için püf noktalar başlıyor. Tanıtma faslından sonra çekinmeden gocunmadan ”daha önce katalog tasarımı ve baskısı yaptınız mı” diye sorun. Eğer çok net bir şekilde size rahatlıkla evet, tabii ki, biz zaten katalog tasarımı ile bilinen bir ajansız diyorsa ikinci soruya geçin. Hemen kaç yıllık bir firma olduklarını ve tasarım için kaç kişinin çalıştığını sorun. Tatmin edici bir cevap aldığınızda can alıcı soruyu sorun. Sitenizdeki referanslar kısmından bulduğum bir firmaya katalog yaptığınızı gördüm. Bu firma ile bir görüşme yapmam da sakınca var mı? diye sorun. Eğer hayır tabii ki de memnun oluruz diyorsa doğru yola giriyorsunuz demektir.


NEDEN SİZİ TERCİH EDELİM

Katalog tasarımını ve baskısını size yaptırırsak her hangi bir sorun yaşar mıyız diye sorun hemen. Cevapları hayırsa.En önemli soruyu sorun. Peki neden sizi tercih etmeliyiz sizce diye son sorunuzu sorun…

Karşınızdaki kişi size öncelikle şirket hakkında çok sade bir ses tonu ve çok özel bilgiler sunabiliyor sa dinlemeye devam edin. İşin tasarımında müşteri memnuniyetinden, iş tasarımı ile ile beraber baskıya geçmeden son kontrollerin yapılması için tasarım ve renk numunesi aldıklarından bahsedecektir. Daha sonra siz bizim biraz acelemiz var ama yine de gelişi güzel olmasın bizi hemen yönlendirebilecek ekibiniz var mı sorusunu sorun. Buna da evet var siz merak etmeyin çok kısa sürede işinizin tasarım ve baskısı sonuçlanır diye cevap verirlerse devam edin.


HEMEN HAREKETE GEÇİN

Peki bizim nasıl bir katalog yaptırmamız lazım hem ölçü hem tasarım hem de fiyat olarak bilgi alabilir miyim sorusuna. Dilerseniz bir toplantı ayarlayarak yüz yüze görüşelim. Bizde bu arada firmanızı inceleyelim. Rakiplerinizi analiz edelim. Sizinle yaptığımız görüşmeden çıkacak sonuca göre size bir öneride bulunalım diyorsa artık sizinde uzatmanıza gerek kalmadan randevuyu alın ve ajansı mutlaka ziyarete gidin. Sakın ola tembellik yaparak siz bir kaç örnek ile beraber firmamıza gelin. arkadaşım sizinle görüşecek demeyin. Çünkü doğru ajansı bulmuşken sakın bir hata yaparak onu kaybetmeyin. Çünkü bu davranış sizi ajansın gözünde sıradan bir firma haline dönüştürür ve pazarlama elemanlarını size gönderiler.


 

Keos İnşaat Katalog tasarımı… & Mavi yeşil ajans olarak İnşaat firmalarına katalog tasarımı hazırlayarak baskısını yapıyoruz. & Proje kataloğu, tanıtım kataloğu, ürün kataloğu gibi farklı katalog çeşitlerinde müşterilerimize hizmet sunarak üretim yapıyoruz. & Tasarımın şekli, firma kurumsalına uygun olarak hazırlanıyor, özel baskı tekniği ve baskı kalitesi kullanılarak üretim yapıyoruz.. : #keyif #beğeni #geritakip #katalog #katalogtasarim #ajans #izmir #reklam #inşaat #tasarım #design #art #beautiful #happy #day #izmirajans #instagood #instagram #sport #müşteri #iş #work #ofis #bilgisayar #turkey #izmirinşaat #proje #mimar

MAVİ YEŞİL AJANS (@maviyesilajans)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bunun yerine karşıdaki kişiye ben ve yönetimdeki arkadaşlarımla beraber sizi ziyaret etmek, tasarım ekibinizle tanışmak ve numuneleri yerinde görmek isteriz deyin. Böylece ajans güzünde beklenen müşteri olarak değerli olursunuz.  Hem ajans sahibi hem de tasarım ekibi sizi karşılamak ve sizi ikna etmek için gerçek bir hazırlık yapacaktır.

Görüşmeye mutlaka iki kişi gidin. Bu onlara verdiğiniz değeri ortaya koyar. Ve en önemlisi sizden önce iki yerle görüştük ancak hem vizyon olarak hem de fiyat olarak bizi tatmin etmediler gibi sözler söyleyin. Sizin ajansı da ziyaret ederek bir karar vermek istiyoruz deyin. Böylece sizin kolay lokma olmadığınızı anlamış olurlar.

İlk defa katalog yaptıracaklar için püf noktalar  da son bir konu fiyat çalışmasını alternatifli isteyin. Farklı katalog ebatları olarak isteyin ve tasarımla baskıyı ayrıca istediğinizi belirtin.

Ersin USTA

Ajans Başkanı


  • 0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen Bize Ulaşın
Paylaş
Kapat